Flux noutăţi

B.C. „Victoriabank” S.A. anunţă concurs pentru suplinirea postului vacant de jurist
26.01.2024 | JURIDICE MOLDOVA

B.C. „Victoriabank” S.A. anunţă concurs pentru suplinirea postului vacant de jurist.

Iată care sunt cerințele postului vacant, dar și ce caracteristici prezintă:

Descrierea jobului sau ce vei face de fapt:

-Examinarea şi avizarea actelor juridice, reglementarilor interne, corespondenţei şi altor documente ce ţin de activitatea bancii si de raporturile juridice la care banca este parte

-Asistența juridică pentru subdiviziunile Băncii, inclusiv formulare de opinii legale, generalizare practica, dar si elaborare de material instructiv

-Participarea la elaborarea de produse si servicii bancare prin prisma aspectului legal legat de aceasta activitate

-Elaborarea unor proiecte de contracte sau a unor inscrisuri cu caracter juridic sau conex

Cerințe:

  1. studii superioare profil juridic
  2. experiența de muncă relevantă postului minim 1 an (experiența in sistemul bancar va constitui un avantaj)
  3. abilitati lingvistice (cunoasterea limbii engleze va constitui un avantaj)
  4. abilități de analiză și sinteză
  5. initiative și abilități de organizare eficienta a timpului de lucru

Îți oferă posibilitatea de a lucra pentru una dintre cele mai mari bănci din Moldova. Totodată oferă un pachet atractiv de beneficii, traininguri de pregătire și perfectionare, oportunități de dezvoltare a carierei.

“Suntem convinși că putem oferi soluții inovatoare clienților noștri, deoarece avem grijă de angajații noștri. Facem totul împreună, ne ajutăm reciproc și acceptăm provocările profesionale, pentru că avem o mare #poftădemuncă!”

Transmite CV-ul tău la adresa de email hr@vb.md și te vor contacta pentru a te cunoaște mai bine.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Important: Descurajăm publicarea de comentarii defăimatoare.