Cariere

Anticolect Consulting angajează Jurist Consultant
29.01.2024 | JURIDICE MOLDOVA

Responsabilități Principale:
– Furnizarea de consultanță juridică specializată clienților noștri debitori.
– Contactarea și consultarea clienților la telefon;
– Lucru cu resurse informaționale juridice;
– Lucru cu baza de date, actualizarea ei în permanență, stabilirea misiunilor si executarea lor.
– Redactarea și revizuirea documentației juridice.
– Reprezentarea clienților în negocieri și proceduri judiciare.
– Colaborarea strânsă cu alte departamente pentru a asigura o abordare integrată a cazurilor.

Cerințe:
– Experiență de minim 1 ani în domeniul creditare / recuperare creanțe / protecția consumatorului.
– Cunoștințe solide de legislație relevantă.
– Abilități excelente de comunicare și negociere.
– Capacitatea de a lucra eficient în echipă și individual.
– Atitudine proactivă și orientată spre soluționarea problemelor.
– Cunoasterea MS Office;
– Exprimare coerentă, orală și scrisă;
– Cunoașterea limbii Române / Rusă;

Oferă:
– Un mediu de lucru dinamic și susținător.
– Oportunități de dezvoltare profesională continuă.
– Pachet salarial competitiv, ajustat în funcție de experiență și performanță.
– Beneficii suplimentare și pachet social inclus.

“Suntem prima companie specializată în oferirea de servicii de asistență juridică pentru debitori și căutăm un Jurist Consultant dedicat și experimentat pentru a se alătura echipei noastre. Acest rol este esențial în oferirea de soluții juridice eficiente și personalizate clienților noștri, care se confruntă cu diverse provocări financiare.”

Aplicare:
Pentru a aplica, vă rugăm să completați formularul de mai jos:

Sau la e-mailul – anticollectmd@gmail.com

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Important: Descurajăm publicarea de comentarii defăimatoare.