Cariere

Compania “HiSky” anunță angajarea în funcție de jurist
20.03.2024 | JURIDICE MOLDOVA

Compania aeriană “HiSky” este în căutarea unui jurist talentat și dedicat pentru a se alătura echipei!

Responsabilități:

  1. Gestionarea eficientă a reclamațiilor clienților
  2. Colaborarea cu departamentele interne pentru a investiga și soluționa reclamațiile într-un mod echitabil și în acord cu politicile companiei
  3. Reprezentarea companiei în litigiile legate de reclamații și, dacă este necesar, în fața instanțelor.
  4. Consiliere juridică internă în domeniul dreptului comercial, contractual și al aviației.

Cerințe:

  1. Diplomă în Drept și calificare în avocatură.
  2. Experiență anterioară în gestionarea reclamațiilor. Experiența în industria aviației constituie un avantaj.
  3. Cunoaștere profundă a legislației relevante în domeniul aeronautic.
  4. Abilitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termene strânse.
  5. Cunoștințe solide de limba engleză și română

Beneficii:

  1. Oportunitatea de a face parte dintr-o companie în creștere, cu perspective de dezvoltare personală și profesională;
  2. Un mediu de lucru dinamic și stimulant
  3. Pachet salarial competitiv și beneficii atractive

Dacă ești un jurist pasionat și îți dorești să faci parte dintr-o echipă dinamică, te încurajăm să trimiți CV-ul actualizat la adresa  jobs@hisky.aero , menționând poziția în subiectul e-mailului.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Important: Descurajăm publicarea de comentarii defăimatoare.